Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 2011

Κύμη - Πόρος : 3-2.

Νίκησε μόνο η Κύμη-Ισόπαλη η Χαλκίδα

Η Κύμη νίκησε σήμερα, μόνη από τις ομάδες της Εύβοιας. Επικράτησε με 3-2 του Πόρου στο γήπεδό της με γκολ που πέτυχε στο 91'. Πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Γκάτσης(φωτό) που πέτυχε και τα τρια γκολ των νικητών . Στο 12' άνοιξε το σκορ και λίγο αργότερα ισοφάρισε ο Ζώρας με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ για τον Πόρο

Ο Γκάτσης ξανάδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους αλλά στο 58' πάλι από εκτέλεση φάουλ από τονΜήτρου έγινε το 2-2. Από κει και μετά η Κύμη ανέβηκε αισθητά, έκλεισε τον Πόρο στην εστία του και πίεζε για το γκολ την νίκης παρόλο που είχε και την απώλεια του Ηλία που τραυματίστηε και αποχώρησε. Τελικά η δικαίωση ήρθε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Γκάτση που έκανε έτσι το δικό του χατ-τρικ.